אוק
2
2011

Waze – ניווט חברתי חינמי

 

Waze היא תוכנת GPS חברתית חינמית המאפשרת למשתמשים בה לקבל מידע עדכני על הנעשה בדרכים – תאונות, עומסי תנועה, מפגעים, שוטרים ועוד. כל המידע הזה – מגיע ממשתמשים אחרים בלבד.

וויז עובדת כמו כל תוכנת ניווט אחרת – מקלידים את היעד ומקבלים הוראות נסיעה. ההבדל בין וויז לשאר תוכנות הניווט הוא שוויז תנווט אתכם דרך הדרך הקצרה ביותר, בזכות דיווחים המגיעים ממשתמשים אחרים שתקועים בפקק, למשל. כל אחד יכול לדווח על אירועים – אם נתקעתם בפקק או נתקלתם בשוטר, פשוט לחצו על לחצן "דווח" ובחרו על מה תרצו לדווח.

מה מקבלים על דיווחים? על כל פעולה שתעשו ב-Waze תקבלו מספר נקודות, איתם תוכלו לעלות דרגות ולקבל תוספות מיוחדת – למשל, הצגת מצב הרוח שלכם על הדמות שלכם במפה.
תוכלו לחבר את Waze לחשבון הפייסבוק שלכם וכך לראות איזה מהחברים שלכם נוסע כעת, ולהשוות נקודות.

פיצ'ר נחמד הוא "קבוצות". הקבוצות יכולות לשמש לדוגמה עובדים שנוסעים למקום מסוים כל יום ואנשים שאוהבים לטייל ביחד, וכך לקבל מהם דיווחים ולעקוב אחריהם בצורה יותר יעילה על המפה ע"י אייקון ייחודי לקבוצה שרק אתם תראו.

החסרון העיקרי באפליקצייה (שלרובנו זה לא ממש חסרון) היא הורדת המפות. לעומת אפליקציות ניווט כמו iGo, המפות לא מגיעות כחלק מהורדת האפליקצייה אלא הן מועברות אל המכשיר בזמן אמת דרך חיבור האינטרנט, כך שאלו מכם עם חבילת גלישה קטנה יחסית צריכים להזהר בשימוש באפליקצייה (ומומלץ להשתמש באפליקציית Onavo על מנת לחסוך בחבילת הגלישה).

Waze || מחיר: חינם || הורדה

תגובה אחת + הוסף תגובה

  • משתמש בתוכנה עם טלפון ניקסוס 4 התוכנה לא מכוונת בדיבור מקוטעת . במסלולים ובגרפיקה הכל בסדר אך אינה מכוונת בקול ,ניסיתי להוריד דרך סללרי ואחר כך מחקתי והורדתי דרך wi fi שום דבר לא עוזר. באיפונים זה עובד טוב באנדרואיד של גוגל שהם קנו אותם זה לא עובד עובד מקוטע וההסתכלות במכשיר בגלל שאין הכונה קולית טובה יכולה לגרום לתאונות.

השאר תגובה