יונ
2
2015

iOS 9: החידושים הצפויים במערכת ההפעלה

עדכון: iOS 9 הוכרזה! מוזמנים לקרוא את הסקירה המקיפה שלנו.

בכל שנה בחודש יוני, מאז 1995, מתכנסים אלפי מפתחים מרחבי העולם ל-WWDC – כנס המפתחים העולמי של אפל. באי הכנס נהנים ממסדנאות, הרצאות, תחרויות, אוכל והופעות, והכל במחיר של $1599 (שאותו תוכלו לשלם רק אם זכיתם בהגרלה שאפל ערכה לנרשמים מראש). השנה הכנס ייערך ב-8-12 ליוני בסן פרנסיסקו, וכנהוג יפתח במצגת עם הכרזות על עדכוני המוצרים של החברה, ביניהן גם עדכון למערכת ההפעלה iOS 9. ריכזנו עבורכם את עיקרי השמועות על מערכת ההפעלה החדשה.

iOS

שיפורי ביצועים

לפי השמועות, הגרסה התשיעית למכשירים הניידים של אפל לא צפויה לכלול שינויים מהותיים. במקום זאת, אפל תתמקד בביצועי המערכת – החל ממשקל העדכון (עדכון iOS 8 שוקל יותר מ- 2GB, דבר משמעותי לבעלי מכשירים עם כמות אחסון קטנה) ועד להתאמה למכשירים ישנים, כמו אייפון 4S ואייפד 2, שסובלים מביצועי מכשיר איטיים במיוחד עקב שדרוג ל- iOS 8.

Proactive: עוזר אישי

פיצ‘ר חדש שכן צפוי להיות מוצג ב- iOS 9 נקרא Proactive – התשובה של אפל ל- Google Now, העוזר האישי מבית גוגל. פרואקטיב יעקוב אחר התנהגות המשתמש ויציג בפניו התראות מותאמות. לדוגמה, אם בכל יום בבוקר אתם נוסעים למקום עבודתכם, פרואקטיב יציג בפניכם את זמן הנסיעה הצפוי.
פרואקטיב יחליף את שורת החיפוש הנוכחית באייפון אך יתפקד בדומה לה, עם אפשרות לחיפוש ”לעומק” בתוך אפליקציות שונות – כמו הצגת כתובות באפליקציית המפות. אפליקציית המפות צפויה גם היא לקבל פיצ׳רים חדשים, כמו הוראות הגעה בתחבורה ציבורית במיקומים מסויימים ואפשרות חיפוש נקודות עניין ב"מציאות מדומה" באמצעות מצלמת המכשיר.

שורת החיפוש באייפון

ריבוי משימות במסך מפוצל הוא פיצ'ר שמשתמשי האייפד מחכים לו זמן רב. ב- iOS 9 ייתכן והפיצ'ר המיוחל יגיע: הדבר יאפשר למשתמש לפתוח למשל מסמך טקסט ודף אינטרנט ולעבוד בשניהם במקביל.

שירות מוזיקה בסטרימינג

יחד עם iOS 9 צפויה אפל להציג שירות מוזיקה חדש אשר יבוסס על Beats Music, שירות הסטרימינג אותו רכשה בשנה שעברה. השירות יהיה זמין דרך האייטונס ואפליקציית המוזיקה המובנית במכשירים ומחירו יהיה ככל הנראה 9.99$ לחודש.

Beats Music

תאריך שחרור

תאריך השחרור לציבור של iOS 9 צפוי להיות בספטמבר הקרוב, בעוד מפתחים יוכלו להתקין את הגרסה ככל הנראה כבר ביום הצגת המערכת, ב-8 ליוני.

השאר תגובה