ספט
11
2018

iOS 12 – מה חדש?

iOS 12

אפל הציגה את iOS 12, הגרסה החדשה שלה למערכת ההפעלה למכשירים ניידים בועידת המפתחים העולמית שלה אשר התרחשה ב- 4 ליוני 2018.

ב- iOS 12 אפל התמקדה בשיפור בביצועי המערכת, שיפור אשר יגרום למכשירי האייפון והאייפד להיות מהירים הרבה יותר. השינוי יורגש במכשירים חדשים ועוד יותר במכשירים ישנים.

שיפורי ביצועים

אחרי שבשנה האחרונה נפוצו ידיעות בתקשורת על מכשירי אייפון ישנים שמתחילים להיות איטיים באופן משמעותי אחרי מספר שנים, לא מפתיעה העובדה שאפל החליטה להתמקד בשיפורי ביצועים ב- iOS 12.

השינויים אמורים להיות מורגשים באופן חד – באייפון 6 פלוס לדוגמה, אפליקצייות יפתחו בכ-40% מהר יותר, המקלדת תופיע מהר יותר ב- 50% מהמצב בנוכחי, בעוד שפתיחת מצלמה תפתח ממסך הנעילה תגיע לעד 70% מהר יותר. כמו כן, תוכלו להבחין בכך שהאנימציות בעת השימוש במערכת יהיו הרבה יותר חלקות.

זמן שימוש במכשיר

בשנים האחרונות זמן השימוש בסמארטפונים מרקיע שחקים, כשניתן לראות אנשים מסוימים מבלים את רוב שעות היום בבהייה במסך הפלאפון. ב- iOS 12 אפל כללה מספר פיצ'רים חדשים אשר יעזרו לעקוב ולהבין את כמות השימוש במכשיר האייפון/אייפד שלכם.

Screen Time iOS 12

באפליקציית הגדרות המכשיר יתווסף מסך חדש אשר יקרא Screen Time (זמן מסך), אשר יציג לכם כמה זמן השתמשתם בכל אפליקצייה, שימוש באפליקציות לפי חלוקה לקטגוריות (אפליקציות מסרים, צילום, משחקים וכו'), באיזה אתרים ביקרתם הכי הרבה, איזו אפליקצייה שולחת לכם הכי הרבה התראות ועוד.

נא לא להפריע!

ב- iOS 12 אפל שיפרה את פיצ'ר Do Not Disturb (נא לא להפריע). מצב השינה החדש (Bedtime Mode) מאפשר להסתיר את כל ההתראות אשר תקבלו במהלך הלילה, כך שגם אם תפתחו את הטלפון לבדוק מה השעה לא תראו התראות שיפריעו לשיניתכם. בבוקר ניתן לבטל את מצב השינה על ידי לחיצה אחת, אשר תאפשר לכל ההתראות שהוסתרו להופיע.

Do Not Disturb אייפון

נוסף על כך נוספו אופציות חדשות אשר ניתן יהיה להפעיל דרך מסך הבקרה (Control Center), כמו הפעלת מצב נא לא להפריע לשעה, עד מחר בבוקר או עד שעוזבים את המיקום הנוכחי.

התראות

ב- iOS 12 השליטה על ההתראות שאתם מקבלים השתפרה משמעותית. כעת, כשתקבלו התראה, תוכלו לקבוע בקלות אם תרצו שתמשיכו לקבל את ההתראה בצורה שקטה (Delivery Quietly) או לכבות את ההתראות מהאפליקצייה לגמרי. בחירה בקבלת התראות בצורה שקטה תגרום להתראות מהאפליקצייה שבחרתם להופיע במרכז ההתראות (Notification Center) ותראו בועה מופיעה ליד אייקון האפליקצייה, אך לא תקבלו על כך התראות במסך הנעילה ולא יוצגו התראות בראש המסך.

התראות iOS 12

כמו כן ב- iOS 12 ההתראות שיגיעו יקובצו תחת שם האפליקצייה, קטגוריית ההתראה ועוד. כך תוכלו ללחוץ על הקבוצה ולראות את ההתראות שקיבלתם, ולנקות את כל ההתראות מאפליקצייה מסויימת במכה אחת.

הגבלת שימוש

App Limits הוא פיצ'ר חדש אשר יאפשר למשתמשים לקבל תזכורות לשהות פחות זמן באפליקצייה מסויימת. תוכלו להגדיר הגבלת זמן על קטגורייה של אפליקציות מסוימות, כדוגמת משחקים, ולאחר זמן זה המערכת תשלח לכם התראה שזמן השימוש שהגדרתם הגיע לסיומו.

iOS 12

Downtime הוא גם פיצ'ר חדש, אשר מאפשר להגדיר זמן בו אתם רוצים להתרחק מהמכשיר, ולקבל גישה רק לאפליקציות שתבחרו בהן.

Animoji ו- Memoji

iOS 12 מביאה עימה שיפורים ל- Animoji (שימוש בזיהוי הפנים על מנת ליצור אנימציה על אימוג'ים) למכשירים עם מצלמת TrueDepth (כגון האייפון X). המעקב אחר תנודות הפרצוף שופר, ובין השיפורים תוכלו לחוש בכך שהמצלמה תזהה הוצאת לשון וקריצה.
מבחר האימוג'ים גדל, וכעת תוכלו להוסניף אנימצייה לרוח, קואלה, דינוזאור וטיגריס.

מימוג'י Memoji

עוד פיצ'ר שנוסף הוא Memoji. עם Memoji תוכלו ליצור Animoji מותאם אישית. תוכלו ליצור פרצוף חדש, עם צבע עור, שיער, עיניים, גבות וכו'.

שיפורים באפליקציות המערכת

מלבד השינויים שציינו, אפל הוסיפה שיפורים לאפליקציות המערכת שלה.

  • הודעות – ניתן להוסיף אפקטים מצחיקים לתמונות, בדומה לאינסטגרם וסנאפצ'ט.
  • FaceTime – ניתן לבצע שיחות קול ווידיאו קבוצתיות (פיצ'ר אשר יתווסף בהמשך השנה).
  • תמונות – פיצ'ר החיפוש שופר, ויאפשר לחפש תמונות לפי קטגוריות חדשות, כמו שמות וקטגוריות של עסקים. נוסף מסך For You אשר יציג תמונות חדשות שצילמתם, זכרונות מהעבר והצעות לשיפור תמונות.
  • מניות ותזכורות קוליות – אפליקציית המניות והתזכורות הקוליות מגיעות לאייפד עם חווית משתמש מותאמת למסך הגדול.
  • מדידה – אפליקצייה חדשה אשר תאפשר למדוד מרחקים וגבהים של חפצים.

השאר תגובה