ספט
21
2017

מה חדש ב-iOS 11? – סקירה מקיפה

"צעד גדול לאייפון, קפיצה משמעותית לאייפד״, זה מה שנכתב השבוע (19/9) באתר של אפל כשמערכת ההפעלה החדשה, iOS 11 יצאה לעולם. עם מגוון פיצ׳רים חדשים, שינויים קלים בעיצוב, וחנות אפליקציות חדשה ומרעננת, איך יכול להיות שעדיין לא עדכנתם את מכשירכם?

iOS 11

חנות האפליקציות

לאחר הרבה זמן שעיצוב חנות האפליקציות לא התחדש, סוף סוף הוא עוצב מחדש. כעת תוכלו לראות בכל יום המלצות חמות על אפליקציות, לקרוא סיקורים עליהן, ולקרוא כתבות ורשימות שעורכי אפל בנו. תחום המשחקים קיבל כרטיסייה משלו, וכעת הוא נפרד משאר האפליקציות. גם אפשרות החיפוש קיבלה שדרוג, וכעת תוכלו למצוא אפליקצות או סיקורים ביותר קלות.

חנות אפליקציות iOS 11

Files

באמצעות אפליקציית הקבצים החדשה, תוכלו לעיין, לחפש ולארגן את כל הקבצים שלכם במקום אחד. תוכלו גם לראות קבצים שנמצאים על מכשירים אחרים שלכם באמצעות שימוש בענן, ולשתף אותם כרצונכם.

מצלמה

ב-iOS 11 נוספו כמה אפקטים חדשים לעריכת התמונה, ומצב הפורטרט שופר על מנת לתת יותר עומק לתמונה. בנוסף, באמצעות כמה פעולות פשוטות, תוכלו לערוך את התמונות החיות שלכם באייפון. תוכלו לתת להן אפקטים שונים (למשל, Loop ו-Bounce), לערוך אותן, ולבחור את התמונה הראשית מתוך הסרטון הקצר שהתמונה החיה יצרה.

מרכז הבקרה

כעת תוכלו לערוך לפי בחירתכם את מרכז הבקרה. תוכלו באמצעותו לכבות ולהדליק דברים בלחיצת כפתור (כמו למשל נתונים סלולאריים ונקודת גישה אישית). תוכלו כעת לקבוע את העוצמה של הווליוום, של התאורה ואפילו של הפנס בצורה יותר נוחה. ובנוסף, מרכז הבקרה צומצם לעמוד אחד, וגדל אורכו, ככה שיותר נוח להשתמש בו.

iOS 11 Control Center

סירי

כעת סירי תוכל לתרגם משפטים לשפות אחרות (לא עובד כרגע בעברית), לנגן לכם מוזיקה שאתם אוהבים לפי בקשתכם, והוענק לה קול יותר נעים וחלק. ובנוסף, מעתה תוכלו לכתוב לסירי פקודות ושאלות באמצעות המקלדת, ולא רק באמצעות דיבור. (הגדרות > כללי > נגישות > Siri > ״הקלד/י ל-Siri״). התמיכה באפליקציות צד שלישי הורחבה, כך שכעת אפשר לבקש מסירי להוסיף משימה ב- Todoist לדוגמה.

Apple Music

בשירות הApple Music של אפל, תוכלו כעת ליצור לעצמכם פרופיל, לעקוב אחרי חברים, ולשתף אותם במוזיקה שלכם. נוספה בעמוד ההמלצות שורה המוקדשת למוזיקה שחברים שלכם שומעים, וככה תוכלו להשאר מעודכנים עם סגנונות המוזיקה שלהם

Apple Music - iOS 11

 

 

מה החידושים ב- iOS 11 לאייפד?

Drag and Drop

החיים נעשו קלים יותר, כשעכשיו ניתן לבחור תמונה, קובץ, טקסט, או אפילו כמה ביחד, ולגרור אותם לכל מקום על המסך. תוכלו לגרור תמונות מאפליציית התמונות שנמצאת בצידו השמאלי של המסך, ולהניח אותן על אפליקציית ההודעות שפתוחה בצידו הימני של המסך.

iOS 11 Drag and Drop

Dock

השינוי אולי הכי גדול ב-iOS 11 לאייפד הוא היעילות של הDock. כעת, באמצעות גרירת האצבע מתחתית המסך, הוא יכול להעמד לשירותכם בכל רגע נתון. תוכלו לגרור אליו כמות גדולה יותר של האפליקציות המועדפות עליכם, ולראות בצידו הימני את האפליקציות שנעשה בהן שימוש לאחרונה.

כל אלו הם השינויים העיקריים ב-iOS 11 החדש. בנוסף אליהם, השתנו עיצובים לחלק מהאפליקציות, נוספו פיצ׳רים חדשים, ושיטת האחסון שופרה גם היא. בהמשך יצאו עוד גרסאות על מנת לתקן באגים קיימים. אך בינתיים, עד שנה הבאה, זוהי מערכת ההפעלה למכשירי אפל, וכמו תמיד, אפל לא אכזבו.

 

השאר תגובה