ספט
13
2015

אייפון 6s – כל מה שאתם צריכים לדעת על האייפונים החדשים

אפל הציגה שבוע שעבר באירוע "Hey Siri" את מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס. השיפורים שהוצגו במכשירים החדשים לא מסתכמים רק בשיפורי ביצועים כמו בדגמי ה- S הקודמים, אלא גם בפיצ'רים חדשים שיכולים לשכנע גם את משתמשי האייפון 6 לשדרג לדגמים החדשים.

אייפון 6S

3D Touch

אפל כבר הכניסה את טכנולוגיית זיהוי הלחיצה ה"עמוקה" כבר למספר מכשירים – Force Touch באפל ווטץ׳, Force Click במחשבי המקבוק החדשים וגם עט הסטיילוס שהוצג באירוע האחרון, ה- Apple Pen, מצוייד בטכנולוגיה כזו.

אם עד כה הייתם רגילים לגלול למטה ולמעלה, לזוז ימינה ושמאלה ולעשות זום בעזרת שתי אצבעות, 3D Touch מוסיף מימד חדש של מחוות שניתן להשתמש בהן. שתי מחוות מרכזיות שהתווספו הן Peek (הצצה) ו- Pop (קפיצה). Peek מאפשרת ללחוץ לחיצה קלה על תוכן מסויים, הודעת מייל למשל, ו'להציץ' בשורות הראשונות שלה מבלי להכנס לכל ההודעה. אם תרצו לקרוא את כל ההודעה, לחצו לחיצה עמוקה יותר על מנת ל'קפוץ' לתוכה. לחלופין, תוכלו פשוט לעזוב את ההודעה והיא תעלם.

3D Touch - אייפון 6

תוכלו להשתמש במחוות הללו בכל מקום במערכת: קיבלתם הודעת וואטסאפ עם כתובת אינטרנט ואתם רוצים לבדוק מה היא מכילה, מבלי לעבור לספארי? אתם יכולים להציץ בתוכן שלה בעזרת מחוות ההצצה, ולהכנס אליה בעזרת לחיצה עמוקה יותר. צילמתם תמונה ואתם רוצים לבדוק איך היא יצאה? לחצו בתחתית המסך על התמונה, והציצו בתמונה מבלי לצאת ממסך הצילום.

3D Touch מאפשר לבצע פעולות מהירות ממסך הבית – למשל, תוכלו להתקשר לאנשי הקשר המועדפים עליכם על ידי לחיצה עמוקה על אפליקציית הטלפון, או לקחת תמונת סלפי בעזרת לחיצה עמוקה על אפליקציית המצלמה. אם תלחצו לחיצה עמוקה בקצה המסך, האפליקציות הפתוחות במכשיר יופיעו.

שיפורי ביצועים

האייפון 6s מצוייד במעבד ה-A9, אשר מהיר עד 70% יותר לעומת מעבד ה-A8 בביצועי CPU ועד 90% מהיר יותר בביצועים גראפיים. חיישן התנועה M9 משולב במעבד ה-A9, מה שמאפשר לו למדוד ריצות וקצב הליכה מבלי לבזבז בטרייה, בנוסף למדידת צעדים, מרחק ושינויי גובה שקיימים כבר בחיישן בדגמי האייפון הקודמים. זה אומר שמעתה לא תצטרכו להשתמש בחיישן ה-GPS על מנת למדוד ריצות.

מעבד A9

השיפורים בחיישן ה-M9 מאפשרים לסירי להיות בהאזנה תמידית – מה שאומר שבכל רגע שתפנו לסירי בפקודת Hey Siri, היא תפתח ותבצע את שאר הפקודה. פיצ'ר זה היה אפשרי במכשירים קודמים רק כשהיו מחוברים למקור חשמל.

האייפונים החדשים מצויידים בחיישן Touch ID משופר, המאפשר זיהוי פי 2 מהיר יותר של טביעת האצבע שלכם.

נכון לזמן זה לא ברור כמה זכרון RAM האייפונים יכללו – דבר זה יוודא רק ביום ההשקה של המכשירים. ההשערה שהם יגיעו מצויידים ב-2GB RAM, מה שיאפשר ביצוע יותר פעולות במקביל (למשל, לפתוח יותר טאבים בספארי במקביל).

שיפורים חיצוניים

מעטפת האלומיניום של האייפונים החדשים עשויה מסגסוגת אלומיניום מסדרה 7000, מה שאומר שהמכשיר עמיד הרבה יותר, ושכנראה לא נראה יותר סרטונים של אייפונים שמתעקמים כאשר יושבים עליהם. אפל אומרת שמסך הזכוכית החדש הוא ה"חזק ביותר שקיים בתעשיית הסמארטפונים".

iPhone 6s Rose Gold

מכשירי ה-iPhone 6s וה- iPhone 6s Plus יגיעו בצבע חדש – "Rose Gold", מעין צבע ורוד בהיר. צבע זה מצטרף לצבעי השחור-אפור, לבן וזהב שאפל כבר הציעה בדגמי האייפון הקודמים.

מצלמה

מצלמת ה- iSight במכשירי האייפון 6s והאייפון 6s פלוס מגיעה כעת עם 12MP (לעומת 8MP במכשיר האייפון 6). המצלמה החדשה מכילה מעבד תמונות חדש, מיפוי טון מקומי, חיישן Focus Pixels משופר ועוד. בנוסף, המצלמה יכולה לצלם וידיאו ברזולוציה של 4K, אם תרצו בכך.

מצלמה - אייפון 6S

מצלמת ה-FaceTime הקדמית קיבלה שיפור משמעותי גם היא, וכעת מצלמת ב-5MP לעומת 1.2MP בדגם הקודם. פיצ'ר חדש, הנקרא Retina Flash, מאפשר למסך המכשיר לשמש כפלאש כאשר מצלמים תמונה במצלמה הקדמית. המסך יציג הבזק לבן ובהירותו תוכפל בשלוש כך שיהיה בהיר מספיק על מנת להציג את פרצוכם.

Live Photos

אם יצא לכם לראות את סדרת סרטי הארי פוטר, אתם בוודאי זוכרים את התמונות מעיתון "הנביא היומי", שהיו בעצם רצף תמונות שיצרו מעין וידיאו – כמו תמונת GIF. פיצ'ר ה- Live Photos החדש מזכיר את זה מאוד. לפני ואחרי כל תמונה שתצלמו המצלמה תקח מספר תמונות, כך שלאחר מכן תוכלו ללחוץ "לחיצה עמוקה" על התמונה ולראות את התמונה חיה. הצילום יכיל גם וידיאו, אבל אפל הבהירה ש"תמונות חיות" הן תמונות, ולא קבצי וידיאו.

אתם לא צריכים ללחוץ על כפתור על מנת לצלם "תמונה חיה", ולמעשה אתם יכולים להמשיך לצלם את התמונות שלכם כמו שעשיתם עד עכשיו – הכל קורה ברקע.

מחיר

מכשיר האייפון 6s והאייפון 6s פלוס יושק בארה"ב ובמדינות נבחרות בעולם ב-25.9. אלו המחירים בארה"ב למכשירי סים פרי:

אייפון 6s
16GB – 649$
64GB – 749$
128GB – 849$

אייפון 6s פלוס
16GB – 749$
64GB – 849$
128GB – 949$

לא ברור עדיין מתי יגיע האייפון לארצנו בייבוא רשמי, אך אם נסתכל על השנים הקודמות, זה קרה בדרך כלל באמצע דצמבר, באיזור חג החנוכה.

השאר תגובה